Sipariş Koşulları:

1 – www.kitapcity.gen.tr kitap satış e-ticaret sitesidir. Sitemizde satışa sunulan kitapların hiçbirinin sahibi kitapcity.gen.tr  değildir. Satılan ürünler yayıncılar veya dağıtıcı firmalar tarafından kitapcity.gen.tr’ye gönderilen bilgilere göre düzenlenmiştir. Kitapların baskı durumları düzenli güncellemelere göre belirlenmekte ancak anlık verilere dayanmamaktadır. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından kitapcity.gen.tr  sorumlu değildir. Dilerse kitapcity.gen.tr fiyat farkı müşteri lehine olan durumlarda kitap gönderimi yapabilir. 

2 – www.kitapcity.gen.tr sitesinde ki tüm ürünler yasalara uygun şekilde Bandrollü olarak satılmaktadır. İkinci el, korsan veya sahaf kitap satışı yapılmamaktadır.

3 – www.kitapcity.gen.tr 18 yaşından büyüklere hizmet vermektedir. 18 yaşından küçüklere yönelik yayınlar satılmakta ancak 18 yaşından küçüklerin siparişleri işleme alınmamaktadır.

4 – www.kitapcity.gen.tr sitesinden Kredi Kartı ( Peşin veya Taksitle – Peşin 3Ds ile ), Bankamatik Kartı, Banka Havalesi hizmet alabilirsiniz. Banka havalesi için ödeme yaptığınız kurum ayrıca hizmet ücreti talep edebilir. Banka havalesi ile yapılan ödemelerde ödeme dekontunu E-posta (siparis@kitapcity.gen.tr  ) ile bildirilmesi veya iletişim formu aracılığıyla ödeme beyanında bulunulması siparişlerin işleme alınmasını hızlandırmak açısından önemlidir. 3 iş günü içerisinde ödemesi yapılmayan siparişlerin iptali hakkı kitapambari.com sitesine aittir. İş günlerine cumartesi dahil değildir. Saat 16:00’dan sonra verilen siparişler bir sonraki iş günü tedarik edilmeye başlanır. Hafta sonu verilen siparişler pazartesi günü işleme alınırlar. İptal edilen bir siparişin ödemesi yapılmışsa verilen sipariş incelenir ve herhangi bir ücret farklılığı bulunmazsa sipariş tekrar işleme alınır. Elden teslimat, kapıda ödeme vs yollarla ürün satışı kesinlikle yapılmamaktadır.

5 – www.kitapcity.gen.tr sitesinde aksi belirtilmemişse tedarik usulüyle kitap satışı yapılmaktadır. ( Stok bilgileri için ürün detay bölümlerine bakabilirsiniz. ) Tüm ürünler kitapların detaylı bilgilerinde belirtilen tedarik sürelerine göre toplanmakta ve müşterilere gönderilmektedir. Tedarik süreleri bilgi amaçlı olup tedarikçilerin belirtmiş olduğu ortalama sürelerdir. Siparişin verildiği tarihte var olmayan ve ön görülmeyen Kitapların yeni baskı yapması, yayıncı tarafından sevkiyat yapılmaması, tedarikçilerden kaynaklanan aksaklıklar, tabi afet savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza gibi mücbir sebeplerden bu süreler aksayabilmektedir. www.kitapcity.gen.tr sitesinde 7 iş günü tedarik süresinden uzun tedarik süresi bulunmamaktadır. Aksi bir durum oluştuğunda müşteriye mutlaka bilgi verilir.

6 – www.kitapcity.gen.tr sitesinden vermiş olduğunuz siparişler yasalar çerçevesinde irsaliyeli fatura ile gönderilmektedir. Fiyatlar TL bazında olup kitaplar için uygulanan KDV oranı %0 kargo için uygulanan KDV oranı ise %18’dir. Gerçek ve tüzel kişilere düzenlenen irsaliyeli faturalarda gerçek kişiler için Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası, Tüzel kişiler içinse Vergi Dairesi ve Vergi Numarası bulunması zorunludur. Bu bilgilerin eksik olması durumunda ürünlerin faturalandırılıp kargoya teslimi sözkonusu değildir. 

7 – www.kitapcity.gen.tr sitesi çeşitli kargo firmaları aracılığıyla ürün göndermektedir. Bu firmalarla yapılmış anlaşmalar sonucunda alınacak ücretler belirlenmiş olan ücretler Kargo ve Teslimat bölümünde belirtilmiştir. 

8 – www.kitapcity.gen.tr sitesin müşterilerin bilgileri 3. Şahıslarla kesinlikle paylaşılmamaktadır. 

9 – www.kitapcity.gen.tr sitesinden üye olarak veya üye olmadan sipariş verilebilir. Her iki sipariş şeklinde istenilen bilgiler üye olunduğunda istenen bilgilerle aynıdır. 

10- Sitemizde yayınlanan tüm fiyatlar KDV dahil fiyatlardır. Fatura ve Ödeme sayfalarında kitap ücretleri KDV hariç fiyat + KDV tutarı olarak gösterilebilir. Vade Farklı alışverişlerde vade farkları iadelerde kolaylık olması için kitap fiyatlarının üzerine yansıtılır bu nedenle seçmiş olduğunuz taksit sayısına göre kitapların fiyatları değişiklik gösterebilmektedir.

İade ve Sipariş İptali:

1 – Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz. ( Kitaplar genel olarak tüketilebilir bir ürün olduğundan sipariş iptallerinizi lütfen ürünler tedarik edilmeye başlanmadan yapınız. Madde 4 )  Okunduğu, fotokopisi çekildiği veya değiştirildiği tespit edilen ürünlerin iadesi yapılmayarak müşteri hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ürünün cildini, içeriğini, baskı veya kağıt kalitesini beğenmemek bir iade nedeni değildir. Yanlış ürün sipariş edilmiş olmasının mesuliyeti alıcıya aittir. Bu çerçevedeki iade talepleri dikkate alınmamaktadır.

2 –  Sayfası eksik, basım hatası bulunan, formaları yanlış yerleştirilmiş kitapların mesuliyeti kitapambari.com’a ait değildir, kitapambari.com sadece bu kitapların tedarikçisi olarak kargo ücreti müşteri tarafından karşılanmak üzere kitapların ücretsiz değişimini yapabilir. 

3 – www.kitapcity.gen.tr sipariş aldığı ürünleri önceden belirttiği süreler içerisinde tedarik etmeye gayret etmektedir. Tedarik sürelerindeki aksamaları müşterisine ayrıca bildirir. Tedarik süresi içerisinde ürünün tedarik edilememesi durumunuda kargo ücreti www.kitapcity.gen.tr tarafından karşılanmak koşuluyla eksik gönderim yapabilir. Tedariğin hiç mümkün olmadığı durumlarda kalan tutar müşteriye iade edilir veya TL Karşılığı Puan olarak üyelik hesabına yüklenir.

4 – www.kitapcity.gen.tr sitesinden vermiş olduğunuz siparişlerinizi ürünler tedarik edilmeye başlamadan iptal edebilirsiniz. Ürünlerinde tedariği başladıktan sonra iade ve iptal mümkün değildir. Siparişlerinizi Sipariş Takip Sayfasından takip edebilirsiniz.

5 – Birbirinden farklı tedarik sürelerine sahip ürünlerin aynı siparişte bulunması durumunuda müşteriler kargo ücreti kendilerine ait olmak kaydıyla kısmı teslimat isteyebilirler. 

6 – Ürün bedellerinin iadeleri ödeme yapılan yönteme göre; kredi kartları ile yapılan ödemelerde kredi kartları banka havalesi veya posta çeki havalesinde ise müşteriden alınan hesap numaralarına yapılırı. İade toplu olarak Haftanın Cuma ve Pazartesi günleri yapılmaktadır.

7 – Yukarıdaki hususlarla ilgili bir anlaşmazlıkda Mesafeli Hizmet Yönetmeliği gereğince Hakem Heyetleri ve İlgili Mahkemeler Yetkili olacaktır. Siparişinizi onayladığınızda yukarıdaki hususları kabul etmiş olacaksınız. Bu hususlar www.kitapcity.gen.tr sitesinin muhtelif yerlerinde ayrıca belirtilmiştir.

Loading...